2020. február 6., csütörtök

Ajánló | MIKET LÁTTAM JANUÁRBAN?



Sziasztok!

Régebben nagyon szerettétek azokat a bejegyzéseket, amikben arról beszéltem, hogy az adott hónapban miket láttam, beleértve a filmeket és a sorozatokat is, úgyhogy gondoltam most újból bevezetem ezt a sorozatot a blogon. 
Januárban (a vizsgaidőszak miatt) végig itthon voltam, így rengeteg időm volt behozni a lemaradásomat a sorozataimmal, megnéztem pár várt filmet is és még moziba is eljutottunk egyszer Danival. A helyzet az, hogy mi elég sokat járunk moziba, de persze csak akkor, ha jó filmeket adnak, viszont az előző hónap nem jeleskedett annyira jó filmekben, így csak egyre került sor, viszont most van egy-két jónak ígérkező, így remélem egy hónap múlva több új filmről tudok beszámolót írni Nektek. Viszont a mozit tudtam ám pótolni a Netflixel, szóval onnan azért akad egy két finomság. 


DC a CW-n
Szerintem sorozatot sokkal többet néztem januárban, mint filmet, mert nagyon kíváncsi voltam a "Végtelen világok krízisére", ami ugye a CW-n futó összes DC-s szuperhőst felvonultató, 5 epizódból álló giga crossover volt ebben a szezonban. Viszont az összes sorozat idei évadával le voltam maradva, de a Zöld íjásznak és a Flash-nek még az azelőttijét sem láttam csak félig, így nagyon bele kellett húznom. Ezért megnéztem a fent említett kettőt, plusz a Holnap legendáit, a Supergirlt és belekezdtem az októberben kezdett Batwomanbe is, ami szinte a kedvencemmé lett. Azt javaslom Nektek, hogyha gondolkodnátok azon, hogy belekezdtek akár az összesbe, hogy mindenképpen időrendben nézzétek őket, mert erősen letudják egymást spoilerezni, ami annyira nem jó.. És azt is tanácsolom, hogyha esetleg csak valamelyiket külön nézitek meg, akkor ezt az idei crossovert ne hagyjátok ki, mert enélkül kb minden értelmetlen lesz. 


YOU
Ha Netflixes sorozatról van szó, szerintem nagyon sokan ismeritek a YOU-t, amit Penn Badgley főszereplésével láthatunk. Nagyon meghökkentő egy sorozat, bár nekem az első évada kicsit brutálisabb volt, mint a második. Ha nem szeretetiek a gyilkolást és a szociopata figurákat, akkor semmiképpen sem ajánlom. Ha pedig a Gossip Girl-ben imádtátok Dan-t, akkor nagy valószínűséggel egyből kiábrándultok belőle itt, ahol Joe-t játssza. 
Annyit kell tudni a sorozatról, hogy Joe a szerelem jegyében gyilkolja meg a kiszemeltje közeli ismerőseit, nehogy azok árthassanak a kapcsolatuknak. A második évad azért nem olyan brutális, mert ott sokkal kevesebb ilyen jellegű szereplő hal meg. Nekem a második évad ezért is tetszik jobban, sőt a képi világa is sokkal derűsebb, mondjuk ezt inkább a helyszínnek, Los Angeles-nek tudom be. Na, de többet nem is mondok, véleményem szerint ez egy szuper sorozat, jó a színészi játék, sőt még szerethetőek is a karakterek és egészen fordulatos is a cselekmény.


V. Henrik
Ha maradunk a Netflixnél, akkor megemlítem az egyik filmet, amit ott láttam. Ez nem más, mint az V. Henrik (angolul The King) Timothée Chalamet főszereplésével. Az angol uralkodóról szóló film, meglehetősen sötét és korántsem mondanám elragadónak, sokkal inkább realisztikusnak. Imádom a történelmet és a történelmi filmeket, de ez annyira nem fogott meg. Szerintem a brutalitása volt az egyik ok, persze értem én, hogy akkoriban (1300-as évek végén) ez volt a normális és pont ezt hivatott bemutatni ez a film is, de mégis, egy ilyen színésszel a főszerepben, egy ilyen karaktert máshogy is meglehetett volna formálni. Mivel Shakespeare darabot konvertáltak át filmmé ez még inkább okot adott volna erre. Kicsit a szál is vontatott volt számomra, én személy szerint rövidebbre fogtam volna a dolgot. Egyébként a fiatal angol uralkodó trónra kerülését és első nagy csatáját mutatja csak be a film, egy olyan lezárással, amit én szívem szerint az elejére tettem volna, hogy szinte onnan kezdődjön a történet. Annak ellenére, hogy nem tetszett a film, Timothée játékát egészen jónak tartom még így is.



Egy esős nap New Yorkban
Ha Timothée-nál maradunk meg kell mondjam, hogy az Egy esős nap New Yorkban című filmben nagyon szerettem az alakítását és a karakterét is. Woody Allen filmjeit nem igazán ismerem (bár az egyik barátnőm javasolt tőle filmeket, így be kéne pótolnom), de ez annyira nem fogott meg, ha ismeritek a rendezőt tudjátok, van egy sajátos stílusa, amit meg kell érteni és szokni ahhoz, hogy értsük a filmjét. Valahogy úgy voltam ezzel a filmmel, hogy néztem és nem értettem, mi történik, majd vége lett és én feküdtem az ágyban és azt mondtam, hogy: "Hát ez nem jött be annyira". Majd eltelt egy-két nap és visszagondoltam erre a dologra, sőt pár hét múlva még mindig emésztgettem a filmet és akkor jöttem rá, hogy mégis tetszett, ráadásul tök sok mindent megmozgatott bennem, ha hetek elteltével is még mindig járnak rajta az agytekervényeim. Elég bolond egy szerelmi történet, sok furcsasággal, rendezői sajátossággal, de annál több szerethető karakterrel és az őket megformáló színészekkel! Mindenképpen ajánlom, ha valami másra vágytok!


Skywalker kora
És az utolsó, amit szerettem volna megemlíteni a januári filmélményeim kapcsán az nem más, mint a Star Wars - Skywalker kora, vagyis az (elvileg) utolsó Csillagok háborúja film. Tudom, hogy sokan gyűlölik az új szériát, nem tudják hova tenni, azt gondolják, hogy a Disney ezt is tönkretette, pedig szerintem nincs így. Izgalmasnak találtam mind a három új részt, köztük ezt is és nekem kifejezetten tetszett. A színészek, karakterek és a cselekmény is megérdemli azt, hogy beletartozzanak ebbe a hatalmas franchise-ba. Az utolsó rész rengeteg savat kapott innen-onnan, de szerintem teljesen korrektül zárták le a történetet, viszont még mindig hagytak egy kiskaput arra az esetre, ha folytatni akarná valaki évek múlva. Ha valaki nem úgy tekint ezekre a filmekre, mint egy hardcore fan tenné, akkor meglátja azt, hogy milyen a képi világa és mennyi belefektetett munka van mögötte.

Ti miket láttatok januárban? Talán valamelyiket a listámból?

Ölel, Brigi♥

2 megjegyzés:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...